Blue&Me

Snadnější a bezpečnější způsob komunikace ve voze.

Blue & Me

Zařízení Blue&Me™, které mění způsob komunikace a to, jak trávíte čas ve svém voze, je výsledkem spolupráce mezi společnostmi Fiat a Microsoft.

Díky hlasovým příkazům můžete snadno ovládat svůj telefon připojený pomocí Bluetooth, aniž byste museli pustit volant z ruky. Pomocí Blue&Me™ lze snadno přijímat hovory, uskutečnit hovor na číslo v telefonním seznamu, poslechnout si příchozí textovou zprávu a samozřejmě ovládat přehrávání písniček ve formátu MP3 ze vstupů USB nebo AUX.

Blue&Me™ je kompatibilní s většinou moderních telefonů vybavených technologií Bluetooth.

Systém handsfree

Systém handsfree je součástí Blue&Me™ a používá speciální technologii, která rozpozná váš hlas i bez předchozího zdlouhavého nastavování.

Po spárování telefonu se systémem Blue&Me™ lze ihned přijímat telefonické hovory a volat na čísla uložená v seznamu telefonu, a to pouze pomocí hlasových příkazů. Díky Blue&Me™ budete mít svůj telefon pod plnou kontrolou, aniž byste museli pustit ruce z volantu, neboť velká část funkcí je dostupná pomocí hlasových příkazů.

S Blue&Me™ lze spárovat až 5 různých telefonů, takže střídání řidičů ve vozidle již nebude žádný problém. V případě přítomnosti více telefonů ve vozidle ve stejný čas je vybrán ten posledně připojený.

Čtení zpráv SMS

Blue&Me™ lze nastavit tak, aby SMS zprávu po jejím obdržení nahlas přečetl, a to včetně zkratek a symbolů. Díky tomu je přijímání SMS zpráv, zatímco řídíte svůj vůz, zcela bezpečné.

Hudba a Blue&Me™

Díky Blue&Me™ můžete poslouchat hudbu ve formátech MP3, WMA a WAV. Stačí připojit USB flash disk se soubory do zásuvky, kterou naleznete na středové konzole. Systém ale není omezen pouze na USB flash disky, je možné připojit libovolné zařízení podporující USB, např. přehrávač MP3, novější typy mobilních telefonů či dokonce iPod.

Jakmile připojíte přístroj do zásuvky USB, na displeji rádia se objeví nápis MEDIA PLAYER a vy vždy uvidíte, co právě posloucháte.

Pomocí hlasového nebo ručního ovládání na volantu můžete vyhledat a přehrát písničku, kterou si přejete, a to jednoduše procházením různých rejstříků a souborů zobrazených na displeji přístrojové desky. Budete tak vždy poslouchat svou oblíbenou hudbou.