INTERIÉR

Inovován byl i styl interiéru, který byl navržen tak, aby byl nanejvýš funkční a současně umožňoval co největší míru personalizace kombinováním barev, materiálů a úrovně výbavy. Jedním z hlavních nových prvků je nová ergonomické palubní deska s lištou, která je podle stupně výbavy různě sladěná s barvou sedadel a polstrování panelu dveří. Stupeň výbavy Easy má například nové textilní polstrování v červené nebo šedé barvě, podle přání zákazníka (v obou případech je palubní deska šedá), zatímco interiér nového Dobla verze Pop charakterizuje odstín šedé použitý jak u textilního polstrování, tak na palubní desce. Nejvyšší stupeň výbavy Lounge nabízí hned dvě možnosti: šedou nebo béžovou palubní desku a polstrování.

Novinkou je i ergonomický volant a modernizovaná kaplička přístrojů s přehlednou atraktivní grafikou umožňující snadné a rychlé přečtení všech údajů užitečných pro řidiče. V novém modelu je kromě toho snazší přístup k tlačítkům Start&Stop, ASR a k systému pro přívod LPG (u modelů s tímto pohonem).

To vše doplňuje velké množství praktických úložných přihrádek, například přední zásuvka, do níž se vejde 10palcový tablet, anebo velice užitečná přihrádka nad předním oknem, v níž je mimo jiné ukryté zrcátko ke sledování dětí na zadních sedadlech. Stručně řečeno vůz obsahuje celou řadu chytrých řešení, jak využít vnitřní prostor k naplnění potřeb každého, kdo by chtěl nové Doblò využívat jako vůz pro intenzivní život v kruhu rodiny a přátel.

Interiérový prostor

Nové Doblò vám nabízí až 7 sedadel s prakticky rozděleným zadním sedadlem (60/40).

Nové Doblò je špičkou ve své kategorii co do modularity svého vnitřního prostoru. Příkladem je přední sedadlo spolujezdce, které je možno sklopit a proměnit na stolek (volitelné), a sedadla druhé a třetí řady (v případě sedmisedadlové konfigurace), které lze snadno sklopit a složit díky praktickým ergonomickým páčkám, případně je zcela demontovat a vytvořit tak obrovský užitný prostor po celé délce vozidla.

A to ještě nebyly zmíněny působivé rozměry zavazadlového prostoru, které jsou nejlepší ve své kategorii: u verze s krátkým rozvorem kol je k dispozici 790 litrů (měřeno po kryt ložného prostoru), v dlouhé verzi pak celých 1050 litrů. Po sklopení sedadel se objem zvětší na 3200 respektive na 4000 litrů, což jsou pro daný segment doslova rekordní hodnoty. A to není vše. K úžasné flexibilitě nového Dobla přispívá možnost umístění krytu ložného prostoru do několika úrovní (kryt samotný má úctyhodnou nosnost 70 kilogramů).