EXTERIÉR

Nový Fiat 500 je kompaktní, je 357 centimetrů dlouhý, 163 centimetrů široký, 149 centimetrů vysoký a disponuje rozvorem náprav o délce 230 centimetrů.

Design přední a zadní části se změnil, ale přesto zůstal věrný sám sobě. Styl exteriéru nového Fiatu 500 má výrazné prvky, které charakterizovali předchůdce z padesátých let, a nyní se objevují s novým technologickým obsahem.

Kruhové horní světlomety mají dynamičtější sklon a vozu dodávají odvážnější vzhled. Zahrnují inovativní poloeliptický modul poskytující jasnější světlo a tím i větší bezpečnost. Tlumená světla a směrová světla jsou integrovaná v jednom rámečku. Nižší skupina pak zahrnuje dálková světla a LED světla denního svícení, která vytvářejí typicky kruhový vzhled.

U kapoty byl zachován zaoblený tvar zasahující až do boků, což je charakteristický prvek stylu původní pětistovky a vytváří velmi harmonickou přední část s lichoběžníkovým profilem s elegantními chromovanými fousky. Současné žebrování je odvážnější. Pro přívod vzduchu slouží trojrozměrná mřížka s chromovanými vložkami (u verze Plus), která se podílí na přívětivém vzhledu vozu. Robustnost a silná osobitost je zdůrazněná chromovanými prvky, které doslova přitahují pozornost na blatníky. Díky těmto prvkům je Fiat 500 svůdnější a výraznější.  

Mezi charakteristické znaky patří i tvar velkých bočních oken, minimální převisy karoserie a krátká kapota. Ta se nyní sklání více k zemi, což zvýrazňuje její odolnost.

Zadní část je osazena typickým chromovaným držadlem, které připomíná osvětlení poznávací značky modelu první generace. Zadní část je nyní opatřena novými koncovými světly. Jedná se o jediný vůz svého segment s „prázdnými" lehkými rámečky s kruhovou strukturou, které z části odhalují barvu karoserie a integrují světlené moduly vytvarované tak, aby korespondovali s tvarem karoserie. Díky tomu světla vystupují z karoserie jako jemné tetování. Zadní mlhová světla a světlo zpátečky jsou situovány na koncích černé nebo chromované dynamické mřížky. Toto rozdělení je funkční a zaručuje skvělou viditelnost.

K dispozici jsou 15 a 16palcová litá kola s novým designem, rovněž v diamantové povrchové úpravě. Paleta barev zahrnuje celkem 13 odstínů (sedm pastelových, jeden třívrstvý a pět metalických) včetně nové červené a bordové barvy. V rámci exkluzivní personalizace nové pětistovky jsou k dispozici dvoubarevné verze v odstínech černá-žlutá a černá-červená.


Stručně řečeno, nový Fiat 500 si může každý přizpůsobit podle svých představ. Návštěva prodejce tak bude připomínat návštěvu špičkového domu módy.