TECHNOLOGIE

Mezinárodní lídr v konstrukci a produkci špičkových automobilových systémů a komponent Magneti Marelli pro novu pětistovku dodal řadu nových technologií. Jedná se například o přístrojový panel, přední a zadní světla, tlumiče pérování, zavěšení kol, výfukový systém, elektronickou řídicí jednotku, sací potrubí, robotizovanou převodovku Dualogic, a také pedály, přístrojový panel a další plastové součásti.

TFT displej

Kromě analogového přístrojového panelu je k dispozici také panel se 7palcovým TFT displejem, který byl vyvíjen jako rozhraní stroj-člověk a poskytuje všechny potřebné informace, jako jsou rychloměr nebo otáčkoměr, vše jasně čitelné na první pohled. Mimoto, displej zobrazuje všechny informace z různých verzí systému UconnectTM.
Centrální část displeje
v podobě vozidla může být konfigurovatelná ve smyslu zobrazovaných dat palubního počítače, jako jsou ujetá vzdálenost, okamžitá spotřeba paliva, dojezd a čas jízdy. V závislosti na verzi nového Fiatu 500 je displej TFT nabízen ve dvou grafických uspořádáních - hatchback a kabriolet - a dovoluje měnit vzhled podle zvoleného režimu jízdy (Normal, Sport a Eco).

Převodovka DualogicTM

Magneti Marelli a Fiat společně vytvořili také novou generaci robotizované převodovky DualogicTM. Jedná se o elektrohydraulickou převodovku vytvořenou z klasické manuální převodovky, která kombinuje komfort používání a snižuje spotřebu paliva a emise díky elektronickému optimalizovanému řazení. Toto řešení umožňuje řidiči řadit sekvenčně bez použití spojky nebo v plně automatickém režimu. Stručně řečeno, DualogicTM je ideální zařízení pro ty, jež preferují jízdní styl v daném okamžiku: uvolněný a pohodlný v automatickém režimu; ekologicky ohleduplný a hospodárný v režimu ECO a nakonec hbitý a sportovní v sekvenčním režimu řazení pádly na volantu.

UconnectTM

Na střední části přístrojového panelu nového Fiatu 500 dominuje velká obrazovka systému UconnectTM. Situovaná je mezi výdechy ventilace, které jsou umístěné níže než u předchozí generace. U výbavy Pop systém UconnectTM zahrnuje rádio, šest reproduktorů, ovládání na volantu, vstupy AUX-in a USB.
Nový Fiat 500 ve výbavě Plus nabízí ve standardu novou generaci infotelematického systému s dotykovou obrazovkou UconnectTM 5" Radio LIVE. Tento systém zahrnuje kromě AM/FM rádia, hands-free Bluetooth a hlasového ovládání. Řidič může připojit multimediální zařízení přes USB nebo 3,5 mm vstup AUX-in, případně může streamovat hudbu pomocí Bluetooth přímo ze svého chytrého telefonu. Na přání je nabízeno rovněž digitální rádio DAB. Systém je vybaven čtečkou SMS zpráv z kompatibilních chytrých telefonů, a to prostřednictvím převodu textu na řeč.

UconnectTM LIVE

UconnectTM LIVE umožňuje přímý přístup přes dotykovou obrazovku:

  • k internetovým rádiím TuneIn nabízejícím až 100 000 stanic z celého světa
  • internetové hudbě Deezer s více než 35 miliony skladeb pro uživatele Deezer Premium
  • novinkám Reuters se zprávami z celého světa
  • sociálním sítím Facebook a Twitter.
  • eco:Drive, mnohonásobně oceněný systém pro průběžné zlepšování stylu jízdy, který dovoluje snížit spotřebu paliva až o 16% a výrazným způsobem přispívá i k redukci emisí CO2
  • my:Car, která pomáhá udržet vozidlo v perfektní kondici a poskytuje varovná hlášení, pamět servisních prohlídek a interaktivní uživatelskou příručku

 

UconnectTM 5" Rádio s navigací

Na přání je k dispozici systém UconnectTM 5" Radio Nav LIVE s navigací TomTom 2.5D a hlasovým ovládáním. Pohyb i po těch nejsložitějších křižovatkách usnadňují chytré funkce, jakou je například indikátor jízdního pruhu. Funkce TomTom IQ Routes® představuje nejjednodušší způsob výpočtu nejrychlejší trasy na základě reálných průměrných rychlostí. Je-li obrazovka systému využita jinými systémy, navigační povely se zobrazují přímo mezi kontrolními ukazateli.

UconnectTM LIVE so službami TomTom LIVE

UconnectTM 5'' Radio Nav LIVE zahrnuje služby TomTom Live s hlasovým ovládáním a vysoce kvalitními informacemi z dopravy, což činí každou cestu efektivnější.
Řidiči nového Fiatu 500 mohou nyní vyzkoušet novou kvalitu navigace TomTom a zdroj největších dopravních informací s více než 100 miliony sledovaných kilometrů dopravy s aktualizací každý den. Navigační systém pak aktualizuje data každé dvě minuty. UconnectTM navrhuje nejrychlejší trasu a přesně odhaduje dobu příjezdu díky špičkovým funkcím vyhledávače. Kromě dopravních informací v reálném čase mohou uživatelé získávat také informace o pevných a mobilních radarech (v zemích, kde je to povolené) nebo o počasí, to vše opět v reálním čase. Vyhledávač TomTom Search & Go pak umožňuje uživatelům vyhledávat body zájmu podle kategorie nebo typu, například čerpací stanice nebo supermarkety a poté navigovat přímo na zvolené místo.