EKOLOGIE

Nový Fiat 500 je vybaven brilantními, ale úspornými motory, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí, což dokazuje i plnění emisní normy Euro 6.


Motor TwinAir o zdvihovém objemu 0.9 cm3 je k dispozici ve dvou výkonových verzích 85 k. Spotřeba paliva dosahuje v kombinovaném provozu 3,8 l/100 km s emisemi pod 90 g CO2/km. Nejde jen o pozoruhodný výsledek ve smyslu ekologické udržitelnosti, ale i o důkaz, že tato technologie představuje konkrétní a dostupné technologické řešení Fiatu s velmi širokým záběrem, což je pro životní prostředí i kapsu majitelů klíčové. Motory TwinAir jsou perfektním příkladem, jak mohou technologie snížit emise a spotřebu paliva za přijatelnou cenu.
Nová řada Fiat 500 bude po uvedení na trh rozšířena o motor 1.2 l 69 k v konfiguraci Eco. Je vybaven chytrým alternátorem a specifickým aerodynamickým paketem s novými 14 nebo 15palcovými koly s nízkým valivým odporem a vysokou odolností vůči opotřebení. Tato evoluce se promítá do nezanedbatelné úspory provozních nákladů a má značný dopad na životní prostředí. Jedno číslo za všechny: emise CO2 dosahují v tomto případě pouhých 99 gramů na kilometr.


Nový Fiat 500 je jediným vozem segmentu, společně s Pandou, který nabízí malý vznětový motor s tak pokročilou technologií: jedná se o motor 1.3 16v Multijet II 95 k, který produkuje pouze 89 gramů CO2 na kilometr a splňuje emisní normu Euro 6.